niedziela, 30 czerwca 2013

"Ukryta" - P.C. Cast + Kristin Cast


Parę lat temu nakładem Grupy Wydawniczej Publicat ukazała się w naszym kraju pierwsza część Domu Nocy – „Naznaczona”. Wprost ciężko mi uwierzyć, że mam za sobą już 10 część tego cyklu, której tytuł brzmi „Ukryta”. Tak wiele się zmieniło przez te wszystkie tomy, że jest to naprawdę ciężkie do opisania i wyobrażenia sobie. Nigdy nie spodziewałam się, że akcja może potoczyć się w taki sposób, a tu proszę! Ale zacznijmy od początku…

W końcu wszyscy poznali, jaka Neferet jest naprawdę. To wielka nadzieja dla Zoey i jej przyjaciół, bo nie   Poza Neferet pojawia się jeszcze więcej problemów – nierozłączne kiedyś Bliźniaczki, czyli Shaunne i Erin przestają ze sobą rozmawiać, co wywiera w pewnym stopniu wpływ na całą resztę. Tajemniczy Kalona nagle postanawia zejść ze ścieżki zła, jednak czy to nie byłoby za proste i zbyt piękne? A Zoey nadal nie wie, czy może zaufać swoim zmysłom jeśli chodzi o Auroksa… Jednym słowem problem na problemie problemem przykryty.
toczą już walki samotnie. Jednakże nadzieja to jedno, a życie to drugie. Neferet przecież tak łatwo się nie podda.

Jak już mówiłam, nigdy jakoś nie myślałam, że cała fabuła rozwinie się w taki sposób, w jaki to się stało. Jest to na swój sposób jakaś tam nieprzewidywalność, bo faktycznie czytając każdą kolejną część, nie mam pojęcia, jak wszystko się skończy. Autorki nie boją się uśmiercać bohaterów i uważam, że z każdym kolejnym tomem idzie im coraz lepiej. Coraz rzadziej znajduję rzeczy, które mnie irytują, chociaż nadal pewne drobnostki są obecne. Zazwyczaj jest to język, którym posługują się bohaterowie, ale już nauczyłam się na to przymykać oko. Ogółem zrobiło się z tego coś więcej niż tylko historia samej Zoey. Już od kilku części narracja jest prowadzona z punktu widzenia niemal każdego bohatera, co jest chyba największym plusem tego cyklu. Każdego z nich bowiem możemy poznać głębiej i lepiej zrozumieć położenie, w którym aktualnie się znalazł.

Trochę zabrakło mi w tej części akcji i napięcia, bo nie ukrywam, że momentami wszystko wydawało mi się strasznie rozwleczone. Brakowało mi konkretów i takich scen, które przyspieszyłyby mi tętno. Chociaż powiem teraz zupełnie szczerze, że kilka zwrotów akcji mnie zadziwiło. O tyle dobrze chociaż, że autorki potrafiły wzbudzić moją ciekawość, bo naprawdę w mojej głowie kłębiło się wiele pytań i bardzo liczyłam na to, że poznam odpowiedzi na wszystkie. Jeszcze się tak nie stało, więc pozostaje mi czekanie na kolejną część. Książka ma swoje plusy i minusy, które wzajemnie się równoważą. Ja osobiście spędziłam z nią naprawdę miłe chwile, bo spodobało mi się wiele wątków wprowadzonych przez matkę i córkę, a także polubiłam wielu bohaterów i po prostu lubię poznawać ich dalsze losy. Poza tym mam swego rodzaju sentyment do całej serii, bo zaczęłam ją czytać właśnie parę lat temu i cieszę się, że przeżywam tę przygodę aż do teraz. Cieszy mnie to, że mogę śledzić tak wiele zmian zachodzących w życiu tych wszystkich wampirów i adeptów.

„Ukryta” nie wyróżnia się raczej niczym innym spośród reszty cyklu, ale w dużym stopniu utrzymuje ich poziom. Zdecydowanie jest ciekawym rozwinięciem historii, mimo że momentami była lekko nużąca. W każdym bądź razie czytało mi się dobrze i nie żałuję czasu, który na to poświęciłam. Wiem, że nawet jak ją polecę każdemu, to i tak nie odniesie to pożądanego przeze mnie skutku. To jest ten rodzaj serii, który albo się lubi albo nie. Osoby, którym on nie przypadł do gustu raczej się już do niego nie przekonają, osoby, które pokochały Dom Nocy będą na pewno zadowolone. A czytelnicy, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tych 10 części sami powinni zdecydować, czy tego chcą. Ja osobiście polecam, bo całą serię lubię i z pewnością dotrwam do jej końca.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:
 

środa, 26 czerwca 2013

"Wąż nieskończoności" - Drunvalo MelchizedekIn La-Kesh – Ty jesteś innym mną, ja jestem innym Tobą

Datę 21 grudnia 2012 roku wszyscy uznali za potencjalny koniec świata. Jednak czy Majowie faktycznie użyli takich słów do jej określenia? Może to miał być tylko koniec jakiegoś etapu w dziejach ludzkości? Przełom, dzięki któremu zyskamy nową jaźń, nową wiedzę, nową świadomość. Jeżeli jesteście naprawdę ciekawi, co też Majowie mieli na myśli to powinniście sięgnąć po książkę Drunvalo Melchizedek’a – „Wąż Nieskończoności”.

To naprawdę niesamowita pozycja, która sprawi, że zaczniecie inaczej niż do tej pory postrzegać świat. Początkowe strony to krótkie zapowiedzi tego, co nas czeka w trakcie dalszej lektury. Krótkie zdania o ogromnym znaczeniu, których sens autor wyjaśnia dopiero później. Jednak niezmiernie spodobał mi się ten zabieg, bo od razu wczułam się w klimat tej książki, a mój umysł stał się bardziej otwarty na zdobywanie wiedzy. Nie ukrywam także, że te kilka stron bardzo rozbudziło moją ciekawość, a zainteresowanie książką wzrosło jeszcze bardziej. 

Przechodząc do sedna – książka dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich została nazwana przez autora „Przełamując milczenie” i rzeczywiście uważam, że to bardzo adekwatny tytuł. Dowiadujemy się wielu informacji o kulturze i przepowiedniach Majów, których raczej nie znajdzie się nigdzie indziej. Druga część – „Narodziny nowej ludzkości” – jest bodajże jeszcze lepsza niż pierwsza. A może urzekła mnie bardziej dlatego, że autor porusza tutaj tematykę Egipcjan i Atlantydy, a to zdecydowanie moje wielkie miłości. A o czym jeszcze możecie tutaj poczytać? O wielu plemionach, kryształowych czaszkach, kodeksach Majów, przyszłości naszej i naszej planety…

Cieszy mnie to, że widoczne jest zaangażowanie pana Melchizedek’a w tworzenie tej książki. On nie przedstawia nam tylko suchych faktów, które by mogły nas zanudzić (chociaż biorąc pod uwagę, że jest to naprawdę niespotykana tak często tematyka, to nawet o to byłoby trudno). Poza faktami wplata on tutaj swoje własne historie i przeżycia, które mają związek z poruszaną tematyką. Zazwyczaj nie przepadam za czymś takim, bo nie po to sięgam po daną książkę, żeby czytać o życiu autora. Od tego są biografie, ale w tym przypadku uważam to za rzecz wręcz niezbędną, która jeszcze lepiej nas przekonuje do wszystkich racji płynących z tej lektury. Co więcej! Cytuje on też innych ludzi czy autorów, a więc widzimy, że nie jest to tylko jego wytwór wyobraźni czy jego „widzi mi się”. 

Nie mogę także zapomnieć o przepięknej oprawie graficznej! Naprawdę znakomicie wydana książka! Wiele zdjęć i schematów, ale to jeszcze nic! Te początkowe strony, o których wspominałam powyżej nie są zwykłymi białymi kartkami. Każda „sentencja” znajduje się na tle, które już na pierwszy rzut oka kojarzy nam się z Majami. Podobnie każda strona rozpoczynająca nowy rozdział. A i czcionka jest bardzo przyjazna dla oka, co wraz z przyjemnym i lekkim językiem sprawia, że czytanie w ogóle nas nie męczy, a wręcz przeciwnie – jest świetnym doświadczeniem.

Jeżeli macie odwagę poznać kilka nowych prawd, to zdecydowanie jest to pozycja dla Was. Jeżeli lubicie dopracowane książki, z których można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, to również serdecznie ją Wam polecam! Mnie bardzo przypadła do gustu i myślę, że wiele osób będzie miało podobne odczucia do moich. Zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu i zagłębić się w jej lekturę, na pewno nie będzie to czas zmarnowany!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu:

wtorek, 25 czerwca 2013

Nowość od wydawnictwa Dreams - "Wiatr - Jaskółczy lot"

Ilość stron: 200
Oprawa: twarda
Autor: Miriam Dubini
Tłumaczenie: Kornelia Krzystek
ISBN: 978-83-63579-19-7
Format: 145 x 195
Data wydania: 25 czerwiec 2013
Cena: 34 zł

TĘSKNIĘ ZA TOBĄ
Wiadomość wyświetliła się na ekranie komórki. Była od Grety.
Tylko te trzy słowa, bez podpisu, bez buziek, bez wykrzykników,
ale zupełnie wystarczyło, aby serce Anselma wykonało salto.
Jego palce natychmiast wystukały odpowiedź.
PRZYJEDŹ


Greta ma wyścigówkę i dom, który zbyt często bywa pusty. Nie lubi mieć z górki, nie znosi szkoły, za to uwielbia pędzić z wiatrem i kocha Anselma. Jest nieuchwytna i zachwycająca jak obłoki na niebie.
Emma jest Holenderką i jeździ na holenderce, sama jest piękna, jej rower już mniej. Mieszka we wspaniałej willi w centrum Rzymu. Ma czwórki z włoskiego, matkę dbającą o pozory i kilka krzywd do wybaczenia.
Lucia ma wielką rodzinę i dziecinny rower w kropki i kwiatki. To Sciagalle go tak dla niej wymalował, piętnastoletni artysta, najbardziej osobliwy z nich wszystkich.
Trzy przyjaciółki razem w jednej klasie i razem w warsztacie Anselma. Odnawiają swoje rowery snując marzenia o tym, co je jeszcze czeka. Anselmo potrafi odczytać przyszłość pisaną światłem na wietrze. Niestety, kiedy jego wzrok napotyka oczy Grety, wszystko rozpływa się w największej tajemnicy świata. To miłość.

A klikając w ten obrazek możecie pobrać fragment książki :)

Czytelnicze plany wakacyjne - czyli stosisko!

No tak, sesja mi się skończyła w piątek, więc rozpoczęły się 3 miesiące wolnego... mam do zrobienia praktyki zawodowe, ale wakacje to i tak wakacje! :) Postanowiłam nadrobić wszystkie zaległości książkowe, jakich się dorobiłam i tak oto powstał mi stos książek, które kupowałam systematycznie. Wszystko razem prezentuje się tak:

No a teraz aż wrzucę listę tego wszystkiego... trochę mnie przeraża ta ilość, ale damy radę :)

1.       Ukojenie – M. Steifvater
2.       Finale – B. Fitzpatrick
3.       Śmierć w cieniu piramid – J-M Sakka
4.       2012 Wojna o dusze
5.       Córka wiedźmy – P. Brackstone
6.       Gorączka – Dee Shulman
7.       Insygnia – S.J. Kincaid
8.       Cinder – M. Meyer
9.       Scarlet – M. Meyer
10.   Królestwo łabędzi – Zoe Marriot
11.   Angellfall – Susan Ee
12.   Odmieniec – P. Gregory
13.   Dziewięć żyć Chloe King – Liz Braswell
14.   KWD 4 Powrót – D. Harkness
15.   Wybór – A. Ruda
16.   Atrofia – Lauren DeStefano
17.   A wszystko przez geny
18.   Chipy, klony i przekraczanie progu 1000 lat życia
19.   Niewidzialna – S. Jordan
20.   Jedną nogą w grobie – J. Frost
21.   W grobie – J. Frost
22.   Głupcy umierają – M. Puzo
23.   Rodzina Corelone – M. Puzo
24.   Blask nocy – A. Cremer
25.   Pocałunek łowcy – Marjorie M. Liu
26.   Wołanie z mroku – Marjorie M. Liu
27.   Dziki płomień – Marjorie M. Liu
28.   Złota lilia – R. Mead
29.   Pandemonium – Lauren Oliver
30.   Requiem – L. Oliver
31.   Pocałunek Gwen Frost – J. Estep
32.   Rebeliant – Marie Lu
33.   Wybraniec – Marie Lu
34.   Magiczna gondola – Eva Voller
35.   Niebanalna więź – S. Waters
36.   Niebezpieczne rozgrywka – Keri Arthur
37.   Śniąc na jawie – Gwen Hayes
38.   Świat podziemi – M. Cabot
39.   Nowy przywódca – Julianna Baggot
40.   Zemsta najlepiej smakuje na zimno – Joe Abercrombie
41.   Spadek – J. D. Bujak
42.   Żelazny cierń – C. Kittredge
43.   Zamieniona – A. Hocking
44.   Świat nocy – Rob Thurman
45.   Geneza – J. Khoury
46.   Zmiennoskóra - Faith Hunter
47.   Deklaracja – Gemma Malley
48.   Uczta dusz – C. Friedman
49.   Bezsenność – S. King
50.   Córka heretyczki – K. Kent
51.   Eragon – Ch. Paolini
52.   Najstarszy - Ch. Paolini
53.   Niedokończone opowieści – J.R. R. Tolkien
54.   Hobbit - J.R. R. Tolkien
55.   Opowieści z niebezpiecznego królestwa - J.R. R. Tolkien
56.   Web of lies – J. Estep
57.   Venom – J. Estep
58.   Spider’s revenge – J. Estep
59.   Widow’s Web – J. Estep
60.   By a thread – J. Estep
61.   Tangled – J. Estep
62.   Deadly Sting – J. Estep
63.   Through the ever Night – V. Rossi
64.   The Iron Queen – J. Kagawa
65.   The Iron Knight – J. Kagawa
66.   Osaczenie – K. Armstrong
67.   Zew księżyca – P. Briggs
68.   Więzy krwi – P. Briggs
69.   Pocałunek żelaza – P. Briggs
70.   Błękitna nadzieja – S. C. Ransom
71.   Frankenstein – M. W. ShelleyAleeeee! To jeszcze nie koniec! Teraz czas na e-booki, które mam w planach:

1.       Nakręcana dziewczyna – P. Bacigalupi
2.       Miasto popiołów – C. Clare
3.       Miasto szkła – C. Clare
4.       Przysięga – K. Derting
5.       Błękit szafiru – K. Gier
6.       Przypomnimy to panu hurtowo – Philip K. Dick
7.       Cudowna broń – Philip K. Dick
8.       Kosmiczne marionetki – Philip K. Dick
9.       Król elfów – Philip K. Dick
10.   Labirynt śmierci – Philip K. Dick
11.   Przez Ciebie – E. Hainsworth
12.   Powrót Heathcliffa – Lin Haire-Sergeant
13.   Istoty ciemności – K. Garcia & M. Stohl
14.   Niektóre dziewczyny gryzą – Chloe Neil
15.   Pamięć absolutna – A. Piers
16.   Córka dymu i kości – T. Laini
17.   Pomiędzy światami – J. Warman
18.   Tak blisko – T. Webber
19.   Powrót ojca chrzestnego – M. Winegardner


Oczywiście to nadal nie wszystko xD Są jeszcze dwie takie specjalne listy:


 
 Tak oto prezentują się moje plany czytelnicze... zobaczymy, czy uda mi się wszystko zrealizować :)

A mam dla Was jeszcze jeden stosik, mianowicie recenzencki:


Od dołu:
1. Klątwa opali - od ParanormalBooks
2. Każdy musi płacić - od Fabryki Słów :)
3. Dwa groby - od G+J
4. Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących - od Illuminatio
5. Ladacznica - od Papierowego Księżyca
6. Wbrew zasadom - również od G+J (obecnie czytam)
7. Klątwa Tutanchamona  - od wydawnictwa Rebis
8. Dark wilka - jak wyżej :)
9. Studnia wieczności - od grupy wydawniczej Publicat
10. Zbuntowane anioły - jak wyżej :)

Brakuje "Mrocznego sekretu", czyli pierwsze części serii od Libby Bray, ale jest u mamy, więc nie miałam jak dodać do stosiku :)

A jak Wasza plany na wakacje? :)